Boxing Promotion
Australian National Boxing Federation
ANBF Events
Adrenalyn 8
Saturday, June 15, 4:00 AM ET
Canberra Southern Cross Club Woden
Canberra, Australian Capital Territory
Australia & New Zealand Region
Show Bouts
add_circle
Bout | Info | |
---|---|---|
(Kickboxing) Hayden Hepburn vs. Jordan Smart Confirmed | 5 x 2 Minute Rounds Bout Page |
Kazzi vs. Blader
Saturday, June 08, 4:30 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Charlie Kazzi vs. Arief Blader Confirmed | 10 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) L-B Mathew vs. Suriya Thongkoed Confirmed | 10 x 3 min Bout Page |
Warehouse Rumble
Thursday, June 06, 3:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Sara Jalonen vs. Jaki Toth Confirmed | 10 x 2 min Bout Page | |
(Boxing) Gennaro Colangelo vs. Caden Russo Confirmed | 5 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Jayden Buan vs. Lui Magaiva Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Manuer Metet vs. Roy Gavera Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Alex Naman vs. Dedy Imprax Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Nae Kisona vs. Krishna Mudaliar Confirmed | 4 x 3 min Bout Page |
The Home Coming
Friday, May 31, 5:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Alexander Devyatov vs. Karthik Sathish Kumar Confirmed | 10 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Rohan Murdock vs. Emmanuel Danso Confirmed | 8 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Sam Beck vs. Micah Rivetti Confirmed | 6 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Louise Creaven vs. Usanakorn Thawilsuhannawang Confirmed | 6 x 2 min Bout Page | |
(Boxing) Chloe Chaos vs. Suchada Panich Confirmed | 4 x 2 min Bout Page | |
(Boxing) Blessing T'eo vs. Eroni Ligaloa Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Dominic Bailey vs. Uten Chanavon Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Connie Chan vs. Ketsara Pettong Confirmed | 4 x 2 min Bout Page |
Complete Carnage Pro-Am IV
Saturday, May 25, 4:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Josh Foley defeats Alivereti Dodomo via KO/TKO | 1:40 Round 2 of 8, 4:40 Total Bout Page | |
(Boxing) Matt Arthur defeats Trent Daley via KO/TKO | 1:28 Round 2 of 6, 4:28 Total Bout Page |
Warzone 10
Saturday, May 18, 2:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Ali Jensen vs. Erini Ramirez Confirmed | 6 x 2 min Bout Page | |
(Boxing) Mike Letoi vs. Freddy Doidoi Confirmed | 6 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Laitia Yalikitoga vs. Cole Smith Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) William Korocawiri vs. Stefan Lipski Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Ashley Rosinhaskew vs. Dominic Bailey Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Veni Mafi vs. Caleb Tialu Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Limu Ioane Tau vs. Andrae Qelo Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) David Jedidiah vs. Henry Talataina Confirmed | 4 x 3 min Bout Page |
Kingdom Cup Boxing
Saturday, May 11, 4:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Caden Russo vs. Uten Chanavon Confirmed | 4 x 3 min Bout Page |
Brisbane's Boxing Showcase
Saturday, May 11, 3:30 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Shannon O'Connell vs. Siriphon Chanbuala Confirmed | 8 x 2 min Bout Page | |
(Boxing) Tevita Pangai Jr vs. Semi Dauloloma Confirmed | 6 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Desley Robinson vs. Trish Vaka Confirmed | 6 x 2 min Bout Page | |
(Boxing) Nick Wright vs. Riley Candy Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Faavesi Isaako vs. Kavana Vaotu'ua Confirmed | 4 x 3 min Bout Page | |
(Boxing) Hyrum Tavu'i vs. Liligiifo Savea Confirmed | 4 x 3 min Bout Page |
Fight Club Fight Night 3
Saturday, May 04, 4:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Skye Falzon defeats Pannaporn Kaewpawong via KO/TKO | 0:28 Round 5 of 10, 8:28 Total Bout Page | |
(Boxing) Kostas Skrapis defeats Panya Uthok via Decision, Unanimous | 6 Rounds, 18:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Andrew Winchester defeats Ratthaphum Ngambaisri via KO/TKO | 0:26 Round 1 of 4 Bout Page |
Saturday Night Fights VII
Saturday, May 04, 3:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Valentin Kondakov defeats Joe Vatusaqata via KO/TKO | 0:25 Round 1 of 4 Bout Page | |
(Boxing) Alex Naman defeats Sulis Barrera via KO/TKO | 0:50 Round 3 of 4, 6:50 Total Bout Page |
Steve Jez Premier Boxing
Saturday, April 27, 5:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Gennaro Colangelo defeats Omar Sediqi via Decision, Points | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Mitchell Holden defeats Peter Miria via Decision, Points | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page |
Kings of Kombat 32
Saturday, April 20, 4:30 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Karim Maatalla defeats Renold Quinlan via KO/TKO | 1:01 Round 2 of 8, 4:01 Total Bout Page | |
(Boxing) Jordan Roesler defeats Siliveni Nawai via Decision, Unanimous | 8 Rounds, 24:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Jake Clague defeats Guillaume Lorenzo via Decision, Unanimous | 6 Rounds, 18:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Ky Hodgson defeats Simon Aihi via KO/TKO | 1:10 Round 3 of 6, 7:10 Total Bout Page | |
(Boxing) Jason Whateley defeats Vikas Singh via KO/TKO, Retirement | 3:00 Round 1 of 6 Bout Page | |
(Boxing) Armand Rebojo defeats Watcharin Buacharoen via KO/TKO | 1:40 Round 2 of 5, 4:40 Total Bout Page | |
(Boxing) Anthony Kokoras defeats John Korake via Decision, Unanimous | 5 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Huu Thuong Pham defeats Alex Alsayyad via Decision, Unanimous | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page |
Fight to the Finish
Saturday, April 20, 1:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Millicent Agboegbulen defeats Jess Messina via Decision, Split | 8 Rounds, 16:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Dan Murray defeats Jed Morris via Decision, Unanimous | 5 Rounds, 15:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Ryley Jackson defeats Jack Yates via KO/TKO | Round 3 of 4 Bout Page |
Bad Intentions 9
Saturday, April 13, 3:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Lemuel Silisia defeats Bima Prakosa via KO/TKO | 1:21 Round 2 of 8, 4:21 Total Bout Page |
ASB Fight Night
Saturday, April 13, 2:30 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Hayden Emmerson defeats Dimps Gillies via Decision, Unanimous | 8 Rounds, 24:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Kodi Shallali defeats Jae Larsen via Decision, Majority | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Wayne Faapito defeats Jordan McAllister via KO/TKO | 0:47 Round 2 of 4, 3:47 Total Bout Page |
Battle at the Port III
Saturday, March 30, 3:00 AM ET
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Hunter Ioane defeats Patrick Clarke via KO/TKO | 1:08 Round 5 of 6, 13:08 Total Bout Page |
Coolwell vs. Tagpuno Jr.
Saturday, March 23, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Dana Coolwell defeats Fernando Tagpuno Jr. via Decision, Unanimous | 10 Rounds, 30:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Deanha Hobbs vs. Tywarna Campbell Ends in a Draw, Split | 10 Rounds, 20:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Bryce Schafer defeats Nabil Guenani via Decision, Unanimous | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page |
Spartans Cup 17
Saturday, March 23, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Brian Agina defeats Abdul Rohman via KO/TKO | 2:36 Round 1 of 4 Bout Page |
The Fists and the Furious
Saturday, March 23, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Paulo Aokuso defeats Emmanuel Danso via KO/TKO | 2:17 Round 1 of 10 Bout Page | |
(Boxing) Kaye Scott defeats Desley Robinson via Decision, Majority | 8 Rounds, 16:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Che Kenneally defeats Sequita Hemingway via Decision, Unanimous | 8 Rounds, 16:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Tevita Pangai Jr defeats Raphael Sa'u via KO/TKO, Retirement | 3:00 Round 3 of 6, 9:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Ryan Khoury defeats Jason Medawar via Decision, Unanimous | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Mai Soliman defeats Sawanya Srisawat via KO/TKO | 1:47 Round 3 of 4, 5:47 Total Bout Page |
Sydney Fight League 19
Saturday, March 23, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Marco Romeo defeats Natthaphon Chalothorn via KO/TKO | 1:47 Round 3 of 6, 7:47 Total Bout Page | |
(Boxing) Bayan Yaz defeats Kittisak Khotpanya via Decision, Unanimous | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page |
Saturday Fight Night
Saturday, March 16, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Kane Baker defeats Jeff King via Decision, Unanimous | 6 Rounds, 18:00 Total Bout Page |
Young Guns
Saturday, March 16, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Beau Woods defeats Faavesi Isaako via Decision, Unanimous | 6 Rounds, 18:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Joe Corner defeats Chris Drummond via Decision, Split | 8 Rounds, 24:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Krystina Jacobs defeats Maureen Chand via KO/TKO | 1:46 Round 3 of 6, 5:46 Total Bout Page | |
(Boxing) Brayden Ion defeats Caleb Tialu via Decision, Majority | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Liam McKenzie defeats Limu Ioane Tau via Decision, Unanimous | 4 Rounds, 12:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Suitama Manuele defeats Thomas Barker via KO/TKO | 1:40 Round 3 of 4, 7:40 Total Bout Page | |
(Boxing) Kayla McKeown vs. Leah Reuben Ends in a Draw, Split | 4 Rounds, 8:00 Total Bout Page |
Illawarra Corporate Contender
Saturday, March 09, 2024
UNI Hall, University of Wollongong
Wollongong City Council, New South Wales
Australia & New Zealand Region
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Trent Elliott defeats Tom Wangsomnuk via KO/TKO | Round 1 of 6 Bout Page |
Fight Series 1
Friday, March 08, 2024
Jackson vs. Johnson
Show Bouts
add_circle
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Justice Jackson defeats Damien Johnson via KO/TKO | 1:54 Round 2 of 6, 4:54 Total Bout Page | |
(Boxing) Lochlan Duncombe defeats Henry Talataina via KO/TKO | 2:59 Round 1 of 4 Bout Page |
Kazzi vs. Kara
Saturday, March 02, 2024
Bout | Info | |
---|---|---|
(Boxing) Charlie Kazzi defeats Joe Kara via Decision, Unanimous | 6 Rounds, 18:00 Total Bout Page | |
(Boxing) Emmanuel Shemeza defeats Sulis Barrera via KO/TKO | 1:19 Round 2 of 4, 4:19 Total Bout Page | |
(Boxing) L-B Mathew defeats Eddie Lenart via KO/TKO | 0:49 Round 4 of 4, 9:49 Total Bout Page |